Tüm Blog Yazılarına Geri Dön

Korgün/Muhasebe/Trendyol Entegrasyonları

Korgün/Muhasebe/Trendyol Entegrasyonları

Entegrasyon, kelime anlamı olarak birden fazla sistem veya yapının bir araya gelerek bir bütün oluşturmasına, tek bir sistemde veya bir yapı üzerinde yoğunlaşması anlamına gelir. Farklı programların bir araya getirildiği entegrasyon sistemleri, söz konusu E-Ticaret olduğunda da; Korgün, Muhasebe ve Trendyol olmak üzere üç farklı ana başlıkta entegrasyon özelliği göstermektedir. Bu üç farklı alandaki entegrasyon kavramlarının ne anlam taşıdığına dair detaylı bilgi sahip olmak için gelin biraz daha yakından inceleyelim.

 

Korgün Entegrasyonlar

Entegrasyon sınıfları arasında yer alan Korgün entegrasyon, aslında bir yazılım adıdır. Muhasebe kısmın geçmeden bir önceki aşama olan Korgün entegrasyon, bu süreçte Korgün üzerinde yer alan ürünlerin tek bir panel üzerinde toplanması ve bu şekilde bir panel üzerinden takip edilmesine yardımcı olmaktadır. Bağımsız geliştiriciler tarafından tasarlanan Korgün entegrasyon sistemi, özellikle de E-Ticaret noktasında pek çok insanı birbirinden farklı onlarca işlemi yapma derdinden kurtarmakta ve ürün verilerini tek bir ana sayfada buluşturarak geniş yelpazede satışların yapılmasına da olanak sağlamaktadır.

 

Muhasebe Entegrasyonu

Entegrasyonun en önemli kilit taşlarından bir tanesi de şüphesiz muhasebe bölümünün olduğu alandır. Muhasebe entegrasyonusırasında gerçekleşen olaylar, Korgün entegrasyonun bir sonraki aşaması gibi kabul edilebilir. Özellikle de benzer işlevleri bulunan bu iki entegrasyon modeli de, birden fazla olan çeşitli durumları teke indirerek pratiklik sağlamak amacıyla kullanılır. E-Ticaret tarafında da kullanılan muhasebe entegrasyonu;

  • Satış
  • Stok
  • Çek/Senet
  • Cari Hesaplar

Gibi farklı çizelgeler hakkında bilgileri toplar, detaylandırır ve tek bir tablo halinde kullanıcının önüne serer.

 

Trendyol Entegrasyonu

Türkiye’nin en bilinen dijital satış uygulamalarından bir tanesi olan Trendyol, bu noktada özellikle de işlerini kolay hale getirmek ve pratikte hız kazanmak için özel bir entegrasyon sistemi uygulamaktadır. Muhasebe ve Korgün entegrasyon sistemi bir arada kullanılır ve ortaya tek bir panelde birleşmiş ürünlerin olduğu bir sistem çıkar.